Zastanawiasz się, na co wybrać się do teatru wraz z dzieckiem? Chcesz, by był to atrakcyjnie spędzony czas, liczysz na dobrą rozrywkę dla całej rodziny, ale jednocześnie nie zaszkodzi, aby to wydarzenie niosło ze sobą walory edukacyjne? Dokonaliśmy przeglądu teatrów muzycznych w Polsce i sprawdzamy, na jakie musicale warto wybrać w wolny weekend, z okazji Dnia Dziecka, czy też całkiem bez okazji!
Popołudnie spędzone z całą rodziną w teatrze to świetny pomysł zarówno na dostarczenie naszym najmłodszym rozrywki, jak i zaznajomienie ich z teatrem jako placówką w ogóle. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla szkół podstawowych, które chciałyby zorganizować wycieczkę do takiego miejsca. Pozwoli to na zaznajomienie młodszego pokolenia z musicalem oraz na późniejsze omówienie spektaklu na zajęciach, wykorzystanie go jako pomocy naukowej poszerzającej horyzonty ucznia.
MUSICALE DLA DZIECI W CAŁEJ POLSCE
MUSICALE DLA DZIECI W CHORZOWIE
Czarno na białym w Teatrze Rozrywki
Pewien czarno-biały Pingwin czuje się bardzo źle w świecie pełnym kolorów. Wyrusza więc w podróż do Królestwa Czarno-Białestwa z nadzieją, że Czarny Król i Biała Królowa przyjmą go do siebie i tam odnajdzie nowy dom. Po drodze spotyka nadpobudliwą Zebrę, pewną siebie Krowę i nieco histeryczną Srokę. Zwierzęta te są samotne, tak jak nostalgiczny Pingwin. W końcu jednak całe to stadko spotyka Mysz, która odmienia ich myślenie o sobie i o całym świecie... Czarno na białym jest opowieścią o akceptacji siebie, tolerancji wobec innych i o przyjaźni. Rzecz dzieje się w świecie zwierzątek oraz w królestwie czarno-białości, ale przesłanie "dla ludzi" jest bardzo wyraźnie czytelne.
Pinokio. Il grande musical w Teatrze Rozrywki
Słynna opowieść Carlo Collodiego o drewnianym pajacyku ma już prawie 140 lat! Jej musicalowa wersja jest jednak znacznie cieplejsza i przyjemniejsza niż pierwowzór. Nie ma w niej okrucieństwa i bólu, a tytułowy Pinokio nie jest tak bardzo zły, krnąbrny i egoistyczny. Spektakl zachwyca scenami zbiorowymi, choreografią i pięknymi kostiumami, a piosenki są wyjątkowo melodyjne i wpadające w ucho – jak przystało na włoską muzykę popową. „Pinokio” to musical familijny, czyli wspaniała propozycja dla całych rodzin.
MUSICALE DLA DZIECI W GDYNI
Brzechwa dla dzieci w Teatrze Muzycznym w Gdyni
„Na straganie”, „Kaczka dziwaczka”, „Samochwała” czy „Leń” to znana twórczość Jana Brzechwy, którą najmłodsi Widzowie mogą poznać w tym humorystycznym spektaklu. Poza zabawą, utwory zaskakują iście bajkowymi kostiumami i scenografią, a przede wszystkim zakończeniem - pokazują co dobre, a co złe, uczą i wychowują w muzycznym rytmie.
Dowiedz się więcej i kup bilet
Księga Dżungli w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Mowgli przeżywa prawdziwą przygodę wśród dzikich zwierząt! Podczas gdy jedne starają się mu przeszkodzić, inne stają się przyjaciółmi. Chłopiec uczy się wraz z Publicznością o wartości tolerancji, szkodliwości stereotypów, spektakl podejmuje także tematykę czyhających na dzieci zagrożeń. Lecz na widowni nie ma się czego bać! Zwierzęta nigdy nie skrzywdzą ludzkich szczeniąt, bo wszyscy jesteśmy sobie równi, a multimedialna miejska dżungla ma w sobie coś z Gdyni...
Pan Disney zaprasza w Teatrze Muzyczym w Gdyni
Kolorowy, rozśpiewany i roztańczony, radosny koncert piosenek z filmów Walta Disneya! Utwory z takich bajek jak „Kraina Lodu”, „Pocahontas”, „Mała Syrenka” czy „Alladyn” wykonają artyści o zniewalających, musicalowych głosach. Na scenie ujrzycie bohaterów najsłynniejszych opowieści dla najmłodszych (i nie tylko). Powędrujmy w świat magii, dziecięcej beztroski, szczęśliwych wspomnień i niczym nieskrępowanej radości. W pełni utożsamiamy się z dewizą Disneya - „Make People happy” - Czyń Ludzi szczęśliwymi. Duzi i mali, pozwólcie się uszczęśliwić - Zespół Teatru Muzycznego w Gdyni zaprasza do wspólnej przygody, po której spojrzycie na świat z nową, pozytywną energią.
Pchła Szachrajka w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Pchła Szachrajka jest niezwykle kreatywna, niestety jej pomoc zbyt często okazuje się niedźwiedzią przysługą. Psikusy to jej specjalność - wyjadanie kremu z rurek w cukierni czy oszustwa w kasynie to tylko niektóre z nich. Pchełka nie czuje się odpowiedzialna za swoje mało zabawne żarty... jakie będą tego konsekwencje? Muzyczny spektakl familijny na podstawie znanej wszystkim bajki, zaliczanej do klasyki literatury dziecięcej. W roli głównej niezawodnie bawiąca najmłodszych Aleksandra Meller.
Piotruś Pan w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Niezwykły familijny spektakl, zrealizowany w rewolucyjnej dla musicalu technologii 3D. Muzyczna opowieść o chłopcu, który nie chce dorosnąć to efekt współpracy Janusza Józefowicza (reżyseria), Janusza Stokłosy (muzyka) i Jeremiego Przybory (libretto). Wyrusz w magiczną podróż razem z Wiecznym Chłopcem i Wendy oraz jej braćmi. Przed Tobą muzyczna uczta, jedyny w swoim rodzaju przelot nocnym niebem, a także bliskie spotkania z Indianami i Piratami! Ich zachowanie przyprawia o dreszcze także dorosłych...
MUSICALE DLA DZIECI W KRAKOWIE
Kto rozśmieszy pechowego nosorożca w Teatrze Baj
Nosorożec marzy, żeby latać. Niestety nie wie, jak to zrobić, dlatego jest bardzo smutny. Z pomocą przychodzi mu Wróbel, który jako specjalista od akrobacji powietrznych staje się nauczycielem smutnego bohatera. Rady Wróbla, choć poczciwe, nie przynoszą zamierzonego efektu. Po wielu nieudanych próbach Nosorożec dokonuje odkrycia, które sprawia, że w jego sercu pojawia się radość. Przedstawienie o Nosorożcu powstało na podstawie bajki wielkiego filozofa Leszka Kołakowskiego, którą napisał dla swojej córki. Autor w prostej i sympatycznej opowiastce zawarł nie tylko swoje poglądy filozoficzne i znane z wywiadów poczucie humoru, ale – co najważniejsze – udało mu się w niej oddać wrażliwość dziecka.
Spektakl adresowany jest głównie do widzów najmłodszych. Prosta i mądra historia, sympatyczne i wyraziste postacie, a także duże przedmioty na scenie oraz łagodna muzyka jazzowa tworzą bajkowy świat, w którym dziecko będzie się czuło bezpiecznie. Przedstawienie opiera się na motywie teatru w teatrze i teatralnej umowności. Aktorzy są ubrani w wielobarwne kostiumy, swoim wyglądem przypominają mimów albo clownów. Wcielają się w różne postaci. Stają się zwariowaną rodziną, rybakami, tłumem na wiecu wyborczym czy manekinami, jednocześnie pozwalając widzom na twórczą swobodę interpretacyjną w odkrywaniu, kto jest kim.
Kot w Butach w Teatrze Groteska
Opowieść o Kocie w butach, któremu marzy się książęca korona dla swojego pana Julka – syna młynarza. Kot jest wyjątkowy i wie jak osiągnąć cel, ale by go zrealizować będzie musiał trochę nakłamać, a nawet kogoś zjeść...
Zawarta w bajce anegdota pokazuje jak sprytem i kombinatorstwem można osiągnąć fortunę i rękę pięknej księżniczki zarazem. Tylko czy właśnie o tym chciał powiedzieć autor? Bądźcie nieuczciwi, bo to się zawsze opłaca – chyba jednak nie. Przyjrzyjmy się sprawie uważniej. Młody młynarz dostaje w spadku Kota. Szybko orientuje się, że ów Kot gada, mało tego, całkiem z sensem gada. Kot jest wyjątkowy, chce dla swojego pana jak najlepiej, widzi w nim nawet materiał na księcia. Oczywiście ma już pewien plan, może trochę przebiegły. Lecz czegóż to się nie zrobi by osiągnąć tak szczytny cel, przecież zawsze lepiej jest być kotem księcia niż młynarza... Choć zapewne znajdą się też tacy, którym bardziej smakują tłuste i promienne myszy z młyna, niż chude i zziębnięte z zamku. Prawda?
Wiecej informacji
Przygody Kota Filemona w Teatrze Baj
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być kotem? Albo jak wygląda świat z kociej perspektywy? Wolałbyś być czarny czy biały? Na czym polega zabawa „w kotka i myszkę”? I czy łatwo zaprzyjaźnić się z kimś, kto wszystko wie najlepiej? Jedno jest pewne, jeśli jesteś tego choć trochę ciekawy, to „Przygody kota Filemona” są bajką dla ciebie.
Pewnego dnia w domu Babci i Dziadka, gdzie mieszka wszystkowiedzący kot Bonifacy, pojawia się mały, biały kotek Filemon. Malec dopiero zaczyna odkrywać świat i uczy się wielu rzeczy: czym można karmić Ogień z pieca, jakie psoty lubi robić Wodnik z balii, jak oswoić noc. Jednak najtrudniejszym dla Filemona zadaniem okazuje się zdobycie sympatii Bonifacego. W pełnej przygód i piosenek historii mały kotek nauczy się, czym jest prawdziwa kocia przyjaźń.
Tajemniczy Ogród w Teatrze Bagatela
Jedna z najsłynniejszych na świecie powieści młodzieżowej w musicalowej odsłonie na deskach Teatru Bagatela w reżyserii Janusza Szydlowskiego! Spektakl przygotowany z okazji osiemdziesięciolecia teatru nie schodzi z afisza od ponad dwudziestu lat. W rolach Mary i Dicka występują dziecięcy aktorzy, których gra w niczym nie ustępuje umiejętnościom dorosłych. Tajemniczy ogród to mądra i piękna sztuka dla całej rodziny.
MUSICALE DLA DZIECI W LUBLINIE
Kot w Butach w Teatrze Muzycznym w Lublinie
Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek - wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot... łapie myszy w królestwie.
Królewna Śnieżka w Teatrze Muzycznym w Lublinie
„Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych bajek. Znaną wszystkim z opowiadań, lektury „Baśni Braci Grimm”, a także z filmu bajkę o królewnie Śnieżce w naszym Teatrze widzowie zobaczą jako przedstawienie baletowe. To znaczy, że historia Śnieżki, jej macochy – złej Królowej i siedmiu krasnoludków zostanie opowiedziana tańcem.
Baletowa wersja „Królewny Śnieżki” skomponowana (na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego) przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność i niesłabnącą sympatię młodych widzów.
O krasnoludkach i sierotce Marysi w Teatrze Muzycznym w Lublinie
„O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” to bajka dla dzieci przygotowana na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”.
Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci, uwspółcześnił bajkę. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o krasnoludkach i o sierotce Marysi. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze gęsi, żabę która śpiewać nie potrafi, ale śpiewa, lisa Sadełko…
MUSICALE DLA DZIECI W ŁODZI
Calineczka w Teatrze Arlekin
Przedstawienie „Calineczka” inspirowane jest znaną baśnią Hansa Christiana Andersena. Nasza historia o dziewczynce, która po uprowadzeniu przez ropuchę z domu rodzinnego, spotyka na swojej drodze rozmaite zwierzęta, od których otrzymuje pomoc lub którym sama pomaga, podąża za tropami i tekstem autora, odnajdując w nim wiele aktualnych sensów. To swoista współczesna dziecięca „baśń drogi”, dająca dziecku przeżyć rozmaite przygody, wiodąc je przez trudne etapy jego dorastania. Bo to właśnie dorastanie jest głównym motywem naszej „Calineczki”. Przedstawienia, które rodzicom chce pokazać ważność etapu przemiany dziecka i skierować ich uważność na ten cudowny proces, a dzieci chce wspierać w odkrywaniu swojej tożsamości, pokazać im siłę własnego zdania i wskazać wartość podejmowania poszukiwań drzemiących w nich samych mocy.
Madagaskar. Musicalowa przygoda w Teatrze Muzycznym w Łodzi
Udaj się z nami w pełną przygód, musicalową podróż!
Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman żyją spokojnie w nowojorskim ZOO. Samowolka Marty’ego kończy się dla całej czwórki przymusowym zesłaniem do Afryki. Czeka ich jednak nieprzewidziana komplikacja – wizyta na Madagaskarze, wyspie, którą niepodzielnie rządzi Król Julian…
Światowa premiera musicalu, opartego na znakomitym filmie wytwórni DreamWorks, odbyła się w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Premierę łódzkiego „Madagaskaru” zaplanowano na 6 października 2018 roku. Spektakl wyreżyseruje Jakub Szydłowski.
O dwóch takich, co ukradli księżyc w Teatrze Arlekin
Propozycja Arlekina jest współczesną, rozśpiewaną inscenizacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwają życie rodziny i rodzinnej wsi. Jacek i Placek, bo tak nazywają się bliźniacy, spędzają całe dnie na wygłupach, leniuchowaniu, dokuczaniu innym a nawet na kradzieżach… Ponieważ nie zamierzają się uczyć ani pracować w przyszłości, pewnego dnia postanawiają ukraść złoty księżyc i sprzedać go, aby mieć pieniądze na swoje próżniacze życie. Ruszają więc w długą i pełną przygód podróż, która całkowicie ich odmieni… Spotykają na swojej drodze całą galerię rozmaitych postaci jak matka z Bagien, pelikany, rój pszczół, zbójców czy nieborak. Czy odnajdą w niej siebie i trafią do mamy? Czy dotkną i poczują, co w ich życiu ważne? Czym będzie dla nich wspólna droga w nieznane, i wreszcie – czym jest dla nich, a także i ich rówieśników, dzisiejszych kilkulatków, poczucie straty…
Tadek na tropach Minotaura. Musical mitologiczny w Teatrze Muzycznym w Łodzi
Jak przetrwać w świecie, w którym wszystko zmienia się w złoto, kamień nie daje się wtoczyć na górę, a w labiryncie czai się Minotaur?
„Tadek na tropach Minotaura” to spektakl muzyczny stworzony z myślą o młodych widzach zafascynowanych mitologią grecką, lub takich, którzy w łatwy i przystępny sposób chcą się z nią zapoznać. Podróżując wraz z tytułowym Tadkiem (Tezeuszem) przez zakamarki mitycznego labiryntu poznajemy greckiech bogów i herosów, w tym m.in. Zeusa, Midasa, Dedala i Ikara, Syzyfa, Ariadnę, Orfeusza i Eurydykę, Prometeusza, Heraklesa i wreszcie – samego Minotaura. Najpopularniejsze mity stały się kanwą dla opowieści o poszukiwaniu celu i odkrywaniu siebie.
Dowiedz się więcej i kup bilet
Uchodźcy z Planety Lagła w Teatrze Muzycznym w Łodzi
Spokojne życie Ligiego, jego mamy i taty na planecie Lagła pewnego dnia zakłóca przybycie Cesarii. Zarozumiała i żądna pochwał smoczyca oczekuje od Lagłan hołdów i uznania jej władzy, a gdy tego nie dostaje,
w zemście niszczy ich planetę. Ligi z mamą uciekają w kapsule ratunkowej i lądują na planecie Pampimpia. Ligi spotyka tam dziewczynkę o imieniu Pam, a w porozumiewaniu się pomaga dzieciom kamień języków.
Ale przybycie obcych wywołuje lęk Pampimpian, przekonanych o tym, że są jedynymi dobrymi mieszkańcami kosmosu, wszyscy inni są źli i chcą zniszczyć ich planetę. Także Lagłanie nie mają dobrej opinii o swoich sąsiadach. Okazuje się jednak, że wspólnymi siłami da się pokonać uprzedzenia.
MUSICALE DLA DZIECI Z POZNANIU
Calineczka w Teatrze Animacji
Na motywach baśni Hansa Christiana Andersena powstał tekst i spektakl autorstwa Artura Romańskiego, opowiadający o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, jej spotkaniach z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą, mało bystrym Ropuszysynem, zadufanym w sobie Hrabią Ąszczem, zabieganą Myszą, trochę demonicznym Kretem, życzliwą Jaskółką.
Każde spotkanie pozostawia w Calineczce ślad, ale nic nie zmienia jej decyzji odnalezienia tajemniczej Krainy Elfów…
Przedstawienie musicalowe nasycone jest melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Kostium – podkreślający niepowtarzalny charakter każdej postaci - i efektowna scenografia czynią spektakl atrakcyjnym zarówno dla młodszej, jak i starszej widowni.
Księga Dżungli w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
Księga dżungli to historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury i została ujęta w poczet obowiązujących lektur szkolnych. Uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem „dorosłych”. Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i zabawę z publicznością, porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet maluchy, akceptacji dla odmienności. Wprawdzie nikt nie jest doskonały, ale wszyscy jesteśmy wartościowi. Nigdy nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: ktoś powoli biega, jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie. Czy rodzicielska miłość i prawdziwa przyjaźń mogą dać wystarczającą siłę, aby odbudować nadwątlone poczucie własnej wartości?
Madagaskar. Musicalowa przygoda w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
Roztańczony musical dla dzieci i rodzin na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu! Polska prapremiera spektaklu, który powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.
Piękna i Bestia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
Dawno, dawno temu, w dalekim kraju, w pięknym zamku, żył młody książę, którego czarodziejka uwięziła w ciele… bestii. Jeśli książę nauczy się kochać i zdobędzie wzajemną miłość, przekleństwo straci moc. Ale czas ucieka… Gdy z ofiarowanej przez czarodziejkę róży opadnie ostatni płatek, złego uroku nie da się już odwrócić. Wówczas Bestia i wszyscy jego domownicy pozostaną zaklęci na zawsze. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie umiał zajrzeć głębiej? Dojrzeć piękno ukryte w sercu? Ktoś, kto będzie w stanie pokochać… bestię?
Daj się porwać do baśniowego świata Pięknej i Bestii, opowieści starej jak świat! Spotkaj mądrą i śliczną Bellę, jej genialnego ojca Maurycego, a także narcystycznego Gastona i wpatrzonego w niego Lefou. Wejdź do pełnego tajemnic zamku i poznaj jego niezwykłych mieszkańców: czułą Panią Imbryk i jej synka Bryczka, płonącego miłością do uroczej Babette Płomyka, majestatyczną Madame de Garderobe oraz gospodarza domu – ostrożnego Trybika.
Dowiedz się więcej i kup bilety
MUSICALE DLA DZIECI W TORUNIU
Jacek i Placek na tropie księżyca w Teatrze Muzycznym w Toruniu
Goniąc w rockowej trasie koncertowej za księżycem, Jacek, Placek i Luna muszą sobie pomóc, żeby zrozumieć, że niepełna rodzina może – i powinna – być szczęśliwa. To historia niesamowitej podróży, która odbywa się w dziwnym, wymyślonym przez jej uczestników świecie. Należą do nich również, grający na żywo przeboje zespołu Lady Pank, muzycy, których różne wcielenia bywają zaskakujące nawet dla nich samych. Pokonując kolejne przeszkody i poznając plejadę niebanalnych postaci, bohaterowie muszą ostatecznie zmierzyć się z prawdą o swojej rodzinie, co pozwala im dumnie wrócić do domu z sercami pełnymi miłości.
Marysia Ma Rysia w Teatrze Muzycznym w Toruniu
Macie jakieś marzenia? Każdy je ma! Na przykład Marysia marzyła, by na swoje urodziny dostać rybkę. Jednak nie chodziło o taką zwykłą, akwariową rybkę – ta wymarzona miała być złota. Ale jak to w życiu bywa, nie wszystko jest takie, jak byśmy tego chcieli. Rodzice w prezencie zamiast złotej rybki, podarowali Marysi… glonojada.
Sytuacja wydaje się być beznadziejna – Marysi nie podoba się prezent, a glonojad – o szlachetnym imieniu Ryszard – rozczarowany właścicielką, wolałby wrócić do sklepu akwarystycznego. Relacja obojga jest trudna. Pomimo że Rysio w jakiś magiczny sposób, potrafi nawet teleportować dziewczynkę w swój podwodny świat, to nie potrafią nawiązać relacji.
Jak rozwinie się ich znajomość? Czy uda im się znaleźć porozumienie, czy jednak rozstaną się i każdy wróci do swoich planów i marzeń?
Pan Kleks. Powrót w Teatrze Muzycznym w Toruniu
Musical "Pan Kleks. Powrót" to współczesna opowieść inspirowana "Akademią Pana Kleksa" Jana Brzechwy oraz serią filmów o Ambrożym Kleksie, mających dziś status niemal kultowych, także za sprawą muzyki Andrzeja Korzyńskiego.
Musical pokazuje losy Adama Niezgódki niemal trzydzieści lat po wydarzeniach w Akademii Pana Kleksa. Dorosły już absolwent Akademii, musi zmierzyć się z Wielkim Elektronikiem, który dzięki technologii, zyskuje władzę nad światem dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama.
Czy Adam zdoła uratować córkę? Czy z pomocą przyjaciół z dzieciństwa odnajdzie Pana Kleksa, który jako jedyny wie, jak pokonać Elektronika?
Tajemnica Tomka Sawyera w Teatrze Muzycznym w Toruniu
Kolorowy i rozśpiewany musical na motywach powieści Marka Twaina przeniesie widzów w świat przygody i dobrej zabawy, choć nie zabraknie i historii niemal kryminalnych. Tak się bowiem dzieje, że Tomek Sawyer i jego przyjaciel Huck Finn próbują rozwikłać pewną mroczną zagadkę. Przy okazji uczą się, co to znaczy przyjaźń i lojalność. Muzykę, w stylu dawnego amerykańskiego folku tzw. hillbilly, skomponował toruński muzyk, harmonijkarz, znany bluesman – Sławomir Wierzcholski (Nocna zmiana bluesa). Libretto i teksty 11 piosenek są pióra Jerzego Masłowskiego. Na scenie pojawia się nie tylko grupa znakomitych śpiewających aktorów, ale też sprawny zespół tancerzy.
MUSICALE DLA DZIECI W WARSZAWIE
Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Muzycznym Roma
Alicja zaprasza do Krainy Czarów!
Spektakl muzyczny w reż. Cezarego Domagały to niezwykła podróż do Krainy Czarów. Świat widziany oczami Alicji zachwyci nie tylko najmłodszych widzów, ale również tych, którzy już zdążyli dorosnąć.
– Książka Lewisa Carrolla, profesora matematyki z Oksfordu, „Alicja w krainie czarów” oczarowała i oczarowuje miliony czytelników na całym świecie – mówi reżyser spektaklu i autor scenariusza, Cezary Domagała. – Zaczarowała również mnie, dając niepowtarzalną okazję zanurzenia się w świat fantazji, świat własnej wyobraźni, wyobraźni wszystkich współtwórców i aktorów, którzy tę krainę czarów mogą kreować na scenie razem z naszymi widzami. Podążając za dziewczynką o wdzięcznym imieniu Alicja, możemy, choć na chwilę, uciec od otaczającej nas rzeczywistości i przeżyć niezapomniane chwile wspólnej zabawy, często zupełnie abstrakcyjnej. „W krainie ludzkiej wyobraźni mogą się różne dziwy dziać, co niemożliwe jest możliwe, co niemożliwe tu może się stać…” – jest tylko jeden warunek; nie można się wahać, trzeba śmiało wskakiwać do króliczej norki.
Pamiętajmy jednak, że w każdym śnie pojawiają się obrazy, które mogą nam się wydać dziwnie znajome.
Adonis ma gościa w Teatrze Muzycznym Roma
Akcja spektaklu rozgrywa się w… klatce dla ptaków. Zamieszkuje ją pewna zadufana w sobie papuga, która nie tylko nic nie wie o otaczającym świecie, ale też zupełnie się nim nie interesuje. Sytuacja ulega zmianie, kiedy do jej spokojnego królestwa trafia niespodziewany gość – ptak, który o prawdziwym życiu wie wszystko…
Ich spotkanie to zderzenie dwóch różnych charakterów i wizji świata, dlatego jest tak zabawne, ale i pouczające. Jak wytłumaczyć papudze, czym jest wolność? Ona nawet nie wie, że żyje w niewoli. Jak przekonać ją do ucieczki, skoro twierdzi, że jest jej dobrze? Jak się nie kłócić, nie wściekać, nie dąsać? I czy można się zaprzyjaźnić, gdy tak wiele nas różni?
Przedstawienie na Novej Scenie obfitować będzie w niespodzianki inscenizacyjne i zaangażuje publiczność do wspólnego śpiewania. Bo co dwa ptaki, to nie jeden!
Awantura o Basię w Teatrze Rampa
Musical familijny na podstawie znanej powieści Kornela Makuszyńskiego. Wzruszająca i zabawna historia Basi Bzowskiej, która po śmierci matki trafia do różnych opiekunów, podbijając ich serca. Pobudza do dyskusji na temat wytrwałości i wartości kochającej rodziny. Nasz musical osadzony w realiach lat 20. i 30. XX wieku pełen jest niesamowitych zwrotów akcji, które rodzą liczne pytania. Kto ma być prawnym opiekunem Basi i gdzie ma zamieszkać? Co się stanie kiedy podrośnie? Czy uda się odnaleźć zaginionego ojca Basi? Czy miłość dziecka jest w stanie pokonać przeciwności losu? Odpowiedź na te wszystkie zagadkowe pytania widzowie odnajdą bez trudu oglądając „Awanturę o Basię”. Ciekawe kostiumy, piękne piosenki wywołujące uśmiech i łzy oraz niezapomniane kreacje aktorskie to niewątpliwe atuty tego spektaklu.
Dowiedz się więcej i kup bilet
Dzielny Głębinek w Teatrze Muzycznym Roma
Historia dzielnego Głębinka to opowieść o sile ducha i podążaniu za marzeniami. Mimo niepozornych rozmiarów nasz bohater ma odwagę wyruszyć w niebezpieczną podróż z dna oceanu, aż na powierzchnię. Chce zobaczyć niebo, poczuć promienie słońca i popływać z delfinami. Na swej drodze spotyka jednak różne, nie zawsze przyjazne, oceaniczne stwory: Wątłusze, Wstęgorze, Skoropuchy, Pławifoniki czy ogromnego Plinka. Jak zakończy się jego przygoda? Czego nauczy się podczas pełnej wyzwań podróży? Czy starczy mu odwagi, by zaspokoić ciekawość świata i spełnić marzenia?
„Dzielny Głębinek” na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA to interaktywna bajka muzyczna, angażująca młodych widzów w akcję sceniczną, oferująca przepiękną muzykę i wpadające w ucho, niezapomniane przeboje. Wierzymy, że edukacja teatralna powinna zaczynać się już od przedszkola, opierać na najlepszych tekstach i muzyce, uczyć odwagi, samodzielności i współdziałania. Tą propozycją wprowadzamy młodego widza w magiczny świat teatru musicalowego, licząc że będzie z nami „podróżować” przez następne lata.
Dzieci z Bullerbyn w Teatrze Syrena
Familijny spektakl dla dzieci wiernie oddający klimat powieści Astrid Lindgren. Zwariowane przygody paczki przyjaciół z Bullerbyn, dużo muzyki, tańca i okazji do wspólnego, serdecznego śmiechu.
Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn zna niemal każdy, bo powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Teraz dziadkowie, rodzice i dzieci mogą obejrzeć jej sceniczną wersję na deskach naszego teatru. Na przedstawienie zapraszamy dzieci od lat 5.
Dowiedz się więcej i kup bilety
Dzień Dziecka w Teatrze Rampa
Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy „Dzień dziecka” – muzyczny spektakl napisany specjalnie dla naszego teatru przez znanego artystę kabaretowego Tomasza Jachimka, z muzyką Marcina Partyki, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Ten zestaw twórców gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci w wieku zerówkowym i wczesnoszkolnym. Prapremiera w Rampie odbyła się 17 września 2016 r.
Pan Jan jest ważnym, wiecznie zajętym Dyrektorem i nie ma czasu dla swojej córki Paulinki. Ba, rozmawiając ciągle przez swoje telefony, nie zauważa nawet jej obecności. Sądzi przy tym, że dziecko nie powinno mieć o to do niego pretensji, ponieważ dzieci „to dopiero mają dobrze” – zajmują się przecież tylko zabawą i szkołą. Czy rzeczywiście tak jest? Pewnego dnia sam się o tym przekonuje, gdy dziwnym zrządzeniem losu staje się znowu małym Jasiem, który musi iść do szkoły… Przeżywa zwykły dzień dziecka, który w niczym nie przypomina tego świątecznego Dnia Dziecka z 1-go czerwca. Paulinka, która jest świadkiem tego niecodziennego zdarzenia, ma nadzieję, że jej tata znajdzie wreszcie czas na wspólną partyjkę „Chińczyka”…
Kajko i Kokosz. Szkoła Latania w Teatrze Syrena
W "Szkole latania" wątpiący w swoją siłę Łamignat otrzymuje od czarownicy Jagi rzekomo magiczną fujarkę i głęboko wierzy, że to właśnie dzięki jej dźwiękom może wywijać maczugą, by dalej łupić bogatych i wspierać biednych. Tymczasem Hegemon i jego zbójcerze chcą okraść i spalić Mirmiłowo. Kiedy w grodzie są Kajko i Kokosz, atak kończy się niepowodzeniem. Jednak Hegemon wpada na sprytny pomysł - podstępnie zaraża Mirmiła wizją latania. Kiedy kasztelan w towarzystwie Kajka i Kokosza wyrusza na Łysą Górę do Wyższej Szkoły Latania na Miotle, Hegemon szykuje się już do zdradzieckiego ataku...
Dowiedz się więcej i kup bilety
Kot w Butach w Teatrze Syrena
Najmłodszy z trzech braci młynarza otrzymuje w spadku po ojcu jedynie... kota.
Chłopiec i sympatyczny zwierzak szybko się zaprzyjaźniają, a próbą ich braterstwa jest wspólna podróż pełna przygód, porywającej muzyki i tańca. Na drodze spotykają wiele barwnych postaci, które uczą młodego młynarczyka pracowitości i wiary we własne siły. Kiedy okazuje się, że największym marzeniem chłopca jest poznanie prawdziwej królewny, Kot postanawia nieco pomóc losowi. Czy każde marzenie da się spełnić? Niełatwy to plan, ale dla Kota w Butach nie ma rzeczy niemożliwych!
Spektakl dla widzów od 5. roku życia.
Księga Dżungli w Teatrze Muzycznym Roma
To historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności.
Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: „dorosłych”.
Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy, (bez pompy, zadęcia i moralizatorskiego tonu) akceptacji dla odmienności. Że choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie…
Dowiedz się więcej i kup bilet
Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca w Teatrze Rampa
Tytułowy nosorożec ma pecha. Jest od dawna przybity faktem, że nie potrafi… latać. Tak bardzo chciałby być kimś innym, niż jest. Jego dobry znajomy wróbel pokazuje mu różne przedziwne sposoby na spełnienie niedorzecznego pragnienia. Czy jednak słusznie podtrzymuje jego złudne nadzieje i dlaczego nosorożec ślepo wierzy w to, co niemożliwe? Czy dokonując określonych wyborów powinien kierować się rozsądkiem czy marzeniem? Czemu nie potrafi zaakceptować siebie takim jakim jest? Czy problemy nosorożca nie są przypadkiem nam znane?
Odpowiedź na te pytania, zarówno dzieci jak i dorośli znajdą w tym spektaklu.
Gra aktorów oraz dowcipne piosenki wprowadzają nastrój radosnej zabawy, do której niewątpliwie zostaną wciągnięci mali widzowie.
Mała Syrenka w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury
Zapraszamy na spektakl familijny "Mała Syrenka" - musical na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.
Twórcy spektaklu zabiorą nas do podwodnego, tajemniczego świata. Do morskiej krainy zamieszkałej przez baśniowe stworzenia, którym będziemy towarzyszyć w pierwszej miłości, zauroczeniu, rozczarowaniu, poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca w świecie. Nie zabraknie wzruszeń i humoru.
"Nasza "Mała Syrenka jest nie tylko baśnią o nieszczęśliwej miłości i cenie, jaką przychodzi czasem płacić za swoje marzenia. Jest opowieścią o dojrzewaniu i niełatwej sztuce akceptacji siebie. O odwadze poszukiwania, w plątaninie losów, własnej ścieżki. O tym, by idąc za głosem serca – nie zgubić drogi powrotnej. Odnaleźć siebie i z całym bagażem dobrych i złych doświadczeń, sobą pozostać. Takie wyzwanie postawiliśmy przed "Mała Syrenka" i takie też jest przesłanie naszego musicalu: BĄDŹ SOBĄ!" – opowiada o spektaklu Grażyna Orlińska, autorka libretta i tekstów piosenek.
Mały Syrenek w Teatrze Rampa
Wszystkich rodziców, którzy wahają się do której szkoły wysłać dziecko zapraszamy wraz z pociechami na dzień otwarty najbardziej niezwykłej placówki oświatowej w stolicy – integracyjno-sportowo-wyczynowej szkoły podstawowej nr 5324 na Targówku! Poznajcie roztargnionego informatyka pana Bajtka, genialnego fizyka pana Kwanta i psycholożkę szkolną Sandrę Chandrę, którzy na polecenie dyrekcji walczą ze złymi ocenami, niechęcią do czytania, smartfonami oraz niewyjaśnionymi zjawiskami, do których dochodzi w klasach odkąd w szkole pojawił się nowy uczeń – Syreneusz. Gdy okazuje się, że Syreneusz nie tylko pięknie śpiewa, ale także ma łuski, ogon i przybył z królestwa baśni– do szkoły przybywa kurator. Czy nauczycielom uda się poprawić oceny i uratować szkołę? Czy Mały Syrenek znajdzie przyjaciół i uratuje królestwo baśni? Czy szkoła może być fajna? To zależy od was! Przyjdźcie na niezwykłe lekcje, zaprzyjaźnijcie się z Syreneuszem i innymi baśniowymi postaciami.
„Mały Syrenek” to interaktywna, komediowa baśń muzyczna, która z czułością przygląda się zmaganiom dzieci, rodziców i nauczycieli o dobrą atmosferę w szkole. Finał historii zależy od widzów, którzy wraz z nauczycielami i Syreneuszem odbędą szaloną podróż do królestwa baśni i lektur.
„Mały Syrenek” to spektakl mobilny, idealny do zagrania w sali gimnastycznej, parku, sali widowiskowej – zachęcamy szkoły, domy kultury, plenerowe festiwale i animatorów do zapoznania się z ofertą wyjazdową, która gwarantuje ponad godzinną zabawę i naukę na dzieci, rodziców i nauczycieli.
Matylda w Teatrze Syrena
„Matylda” to musicalowy hit, który przenieśliśmy na scenę Syreny prosto z West Endu i Broadwayu.
Musical jest adaptacją powieści Roalda Dahla o tym samym tytule, klasyki literatury dla dzieci i młodzieży. Tytułowa bohaterka to sześciolatka, która urodziła się w rodzinie kompletnie do niej niepasującej. Kiedy Matylda pochłania książkę za książką, jej rodzice i brat ciągle gapią się w telewizor. Matkę interesuje jedynie własny wygląd oraz amatorskie zawody taneczne, ojciec jest nieuczciwym sprzedawcą używanych aut. Na domiar złego Matylda trafia do szkoły, którą rządzi despotyczna dyrektorka Agata Łomot. To była mistrzyni Anglii w rzucie młotem, a dzieci w swojej szkole wychowuje poprzez katorżnicze lekcje WF-u oraz dotkliwe kary. Na szczęście Matylda spotyka na swojej drodze nauczycielkę, która odkrywa jej wielkie zdolności i genialny umysł. Dzięki solidarności Matyldy oraz jej szkolnych koleżanek i kolegów wybucha... dziecięca rewolucja!
Niekończąca się historia w Teatrze Rampa
Zapraszamy na baśniowy międzypokoleniowy spektakl o krainie fantazji, nieskrępowanej kreatywności, bezpośredniej opowieści i radości – czyli o świecie, który należy zachować; co ocalało – ochronić, a resztę odzyskać i odbudować.
W roku 2022 teatr wraca do Fantazjany, bezbrzeży wyobraźni i do „Niekończącej się historii”, doskonałej książki Michaela Endego – a również do filmu Wolfganga Petersena, legendarnej muzyki i pozytywnych wspomnień. Wraca, ponieważ we wrogim dla fantazji czasie, twórcy pragną stworzyć mapę dróg ratunkowych, poszukać przestrzeni dla dobrego kontaktu i pomarzyć o zdrowych relacjach między rodzicami i dziećmi, pomiędzy rówieśnikami, między obowiązkami a twórczością.
Spektakl jest inscenizacją Wielkiego Poszukiwania Atreju i wielkiej przygody Sebastiana, ale też próbą odnalezienia się w sytuacji dorosłych, którzy „Niekończącą się historię” poznali w latach 80-tych. Bohaterem adaptacji jest zarówno tamten Bastian – dziś ojciec nastoletniego chłopca – jak i jego syn, młody człowiek, który wyruszy do Fantazjany trzydzieści lat później, śladami naszych dawnych wzruszeń.
Dowiedz się więcej i kup bilet
Oto Oliver Twist w Teatrze Rampa
Teatr Muzyczny TINTILO wraz z Teatrem Rampa zapraszają na najnowszy musical „Oto Oliver Twist” na kanwie powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist”. Ta klasyczna i – wydawałoby się – staroświecka już pozycja w literaturze niesie ze sobą wciąż aktualne przesłanie i nadzieję, że dobro dane światu wraca… Ale mimo tego, że historia opisana w jednej z najpopularniejszych powieści Dickensa rozgrywa się w mrocznych realiach XIXwiecznej Anglii, chcemy zaproponować młodemu odbiorcy humor, atmosferę tajemniczości, piękną muzykę i taniec, wreszcie dreszczyk emocji – wszystko w atrakcyjnym nowoczesnym wydaniu ze szczyptą staromodnego wdzięku… Historia Olivera Twista ma także bardzo współczesny przekaz równościowy: uświadamia, że pozycja społeczna, miejsce, jakie człowiek zajmuje w świecie, nie mają znaczenia; są kwestią przypadku i nie świadczą o prawdziwej wartości człowieka…
Piotruś Pan w Studio Buffo
Dostępny i wysmakowany, bajeczny i głęboko życiowy musical „Piotruś Pan” jest nośnikiem niesłychanej, pozytywnej energii. W aktualnej ofercie kulturalnej łatwo dostrzec duży deficyt spektakli kierowanych zarówno do bardzo młodego odbiorcy jak i do całej rodziny. Chcemy zapełnić tą lukę oferując widzom spektakl na najwyższym artystycznym poziomie, który jednocześnie będzie przystępny i mądry. Odbiorcą musicalu będzie cała rodzina, od wnuka po babcię.
Dowiedz się więcej i kup bilet
Przypadki Robinsona Crusoe w Teatrze Muzycznym Roma
Jest to spektakl oparty na motywach klasycznej powieści autorstwa Daniela Defoe. Podstawą fabuły jest wciągająca opowieść o młodzieńcu, który – mimo protestów najbliższych – opuszcza dom rodzinny i po wielu burzliwych przygodach trafia na bezludną wyspę, gdzie spędza 28 lat. Przedstawienie mówi o dojrzewaniu, dorastaniu do odpowiedzialności i zmaganiu się z własnymi słabościami. Spotkanie Robinsona z Piętaszkiem stanowi doskonałe podłoże do dyskusji na temat istoty człowieczeństwa, a także rozliczenia z uprzedzeniami i antagonizmami wyniesionymi z różnych kultur i środowisk. Jakie były zatem losy Robinsona i Piętaszka nim znaleźli się na bezludnej wyspie? Czy Robinson powinien był podejmować próbę ucywilizowania Piętaszka? Gdzie kończy się opieka, a zaczyna tyrania? Czy coś jest słuszne tylko dlatego, że do tego przywykliśmy?
Nietuzinkowa wizja autora scenariusza i reżysera Jakuba Szydłowskiego kazała mu umieścić akcję w odległej przyszłości, co zaowocowało musicalem w konwencji science fiction. Muzykę do przedstawienia skomponował Jakub Lubowicz, opierając się na klasycznej kameralnej instrumentacji przeplatanej z brzmieniami etno, instrumentami analogowymi oraz syntezatorami. O jej niezwykłości stanowią rzadko spotykane brzmienia, stworzone przez jeden z najlepszych współczesnych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie – Atom String Quartet.
Tajemnica Tomka Sawyera na Scenie Relax
Musical dla młodej widowni, wspaniałe przedstawienie familijne, oparte na klasycznej literaturze. Tom Sawyer, typowy nastolatek, stroniący od prac domowych i uciekający przed zasadami panującymi w domu ciotki jest, wraz z przyjacielem Huckiem Finnem, świadkiem zbrodni. Teraz na nich ciąży tajemnica o tożsamości prawdziwego mordercy. Co mają zrobić chłopcy – ukrywać się przed złoczyńcą, który wie o ich istnieniu czy wyjawić tajemnicę policji? Jaka jest moc przyjaźni i miłości? Co oznacza rodzina? Czy sprawiedliwość zwycięża? Czy odwaga zostaje nagrodzona?
Tajemnica Tomka Sawyera porusza ważne tematy: akceptacji społecznej czy sprawiedliwej oceny drugiego człowieka. Podane są one w sposób przystępny i klarowny, ale nie obędzie się bez dynamicznej akcji i zaskoczeń. Spektakl, utrzymany w stylistyce XIX wieku charakterystycznej dla wybrzeży rzeki Missisipi w Stanach Zjednoczonych, daje odpowiedzi na aktualne pytania i jest znakomitą propozycją dla rodzinnego spędzania czasu.
Tajemniczy Ogród w Teatrze Rampa
Muzyczno-teatralna opowieść o perypetiach Mary Lenox w domu samotnego owdowiałego wuja. Jej radość oraz wiara w miłość i przyjaźń otwiera nie tylko drzwi do ogrodu ale i drzwi ludzkich serc. Rzecz o pokonywaniu barier także w myśleniu. Do smutnego, skrywającego wiele tajemnic angielskiego domu, w którym mieszka posępny Archibald Craven przybywa Mary Lenox, bratanica tragicznie zmarłej żony Crevena. Jej ciekawość świata i dobroć odmieniają życie rodziny wuja oraz innych mieszkańców Misselthwaite.
Tę urzekającą opowieść zaadaptował na scenę w formie barwnego, muzycznego widowiska Cezary Domagała, który jest również autorem tekstów piosenek i reżyserem spektaklu. Spektakl wzrusza, bawi i zmusza do refleksji, a przede wszystkim porusza serca wszystkich bez względu na wiek.
Dowiedz się więcej i kup bilet
Żółta Dama w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury
„Żółta Dama – legenda muzyczna” – to nie bajka, a historia prawie prawdziwa.
O wielkiej sile miłości i jeszcze większej sile poczucia zdrady.
Historia Ludwiki i Marcina – zakochanych i oddanych sobie dwojga ludzi. Jego oślepia duma i honor wystawiony na przegraną próbę, ją pokonuje brak zaufania ukochanego.
Multimedialna inscenizacja w reżyserii Karola Urbańskiego, w towarzystwie baletu i polskich tańców narodowych we współczesnej aranżacji, przeniesie nas do dwóch światów jednocześnie: tego tu i teraz, i tego bajkowego, XVII- wiecznego. To zderzenie podkreśli uniwersalizm tej historii, która mimo upływu czasu, nie traci swojej aktualności.
„Żółta Dama” to muzyczna opowieść z morałem, przestroga przed złą mocą zazdrości, która zatruwa prawdziwe uczucia, niszczy relacje.
To symbol miłości, nieufności, zdrady i śmierci.
MUSICALE DLA DZIECI WE WROCŁAWIU
Alicja w Teatrze Capitol
Do znanej opowieści o dziwnych przygodach sennej dziewczynki autorki scenariusza dodały nowe wątki i nowe spojrzenie.
Opowiadają nam o ciekawości, o poszukiwaniu i tworzeniu swojej własnej tożsamości – o dojrzewaniu, towarzyszącej mu dezorientacji i buncie, ale też o współczesnej rodzinie, zajmująca dla widza w każdym wieku. Szczepionką na dosłowność i smutek rzeczywistości są poczucie humoru i wyobraźnia. Świat marzeń sennych na Dużej Scenie Capitolu jest magiczny, piękny, śmieszny, dziwny i nieustannie zaskakujący. Jest zabawą – jedną z najważniejszych czynności ludzkich, o której z wiekiem zdajemy się zapominać.
Czarnoksiężnik z Krainy Oz w Teatrze Capitol
„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” to spektakl zrealizowany z rozmachem, pełen barwnych kostiumów, efektów specjalnych i – nieodzownej szczególnie w bajkach dla dzieci – teatralnej magii, wspaniały rodzinny musical, na który dzieci mogą „zabrać” rodziców i dziadków.
Scenariusz powstał na kanwie książek Franka L. Bauma, po które – zwłaszcza „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” – sięgało wielu twórców, by uwiecznić je w filmowych i teatralnych dziełach. Przesłanie i fabuła spektaklu są mądre i proste: mała dziewczynka Dorotka, porwana przez tornado z farmy w Kansas ląduje ze swoim pieskiem Toto w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Każdy z podróżników chce go poprosić o dar, którego mu we własnym mniemaniu brak. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dotrze w końcu na miejsce, gdzie okaże się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma. Bo tego, co najważniejsze, nie trzeba szukać daleko – wszyscy mamy dość odwagi, rozumu i serca, by pokonać wszelkie przeciwności, musimy tylko te cechy w sobie odkryć.
Nasza mama czarodziejka w Teatrze Capitol
Mama z bajek Joanny Papuzińskiej naprawdę jest czarodziejką: umie naprawić księżyc, któremu odłamał się rożek, zmniejszyć wielkoluda, wyprać burzowe chmury… Ale takie są przecież wszystkie mamy. Potrafią zmieniać w magię zupełnie zwyczajne rzeczy i zdarzenia. I to właśnie dzieje się na scenie w spektaklu Nasza mama czarodziejka. Chcemy, żebyście razem z nami uwierzyli w moc wyobraźni i w to, że do najlepszej na świecie zabawy wcale nie potrzeba tabletu, komputera czy smartfona. Wręcz przeciwnie!
Na spektakl zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat, ale historia, którą w nim opowiadamy, i dodane do niej piosenki spodobają się też trochę starszym widzom, a nawet rodzicom i dziadkom. Usłyszymy i szantę, i piosenkę rodem z sensacyjnego filmu (oczywiście z przymrużeniem oka). Scenografia i kostiumy Anny Chadaj, znanej widzom Capitolu z Trzech wesołych krasnoludków, Trzech muszkieterów i Blaszanego bębenka artystki o ogromnej fantazji, są dodatkowym atutem przedstawienia.
Które muzyczne spektakle dla dzieci polecasz szczególnie? Postaramy się na bieżąco aktualizować listę o nowe miasta i tytuły.
0 Komentarze