Musicale, które oglądałaby Wednesday – idealne dla fanów Rodziny Addamsów

wednesday podobne musicale

W ostatnich miesiącach ogromną popularnością cieszy się dostępny na Netflix serial Wednesday – produkcja nawiązująca do kultowej już Rodziny Addamsów stworzonej najpierw w formie komiksu przez Charlesa Samuela Addamsa, potem pojawiającej się w filmach i animacjach.

Serial Wednesday przypadł Ci do gustu? Sprawdź musicale i filmy muzyczne, które cechują się podobną kryminalną tematyką, mrocznym klimatem i czarnym humorem. Z pewnością Wednesday oglądałaby te tytuły!


RODZINA ADDAMSÓW

rodzina addamsów musical

Na początek dość oczywisty wybór. Musical Rodzina Addamsów nawiązuje do znanych nam członków tej rodziny, chociaż nakreśla ich całkiem nowe przygody: młoda Wednesday znalazła chłopaka! Tylko jak pokazać swoich mrocznych bliskich tak zwyczajnemu i bezbronnemu nastolatkowi?

Musical Rodzina Addamsów aktualnie grany jest w Teatrze Syrena w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

SPRAWDŹ TAKŻE: 10 musicali idealnych na Halloween


LITTLE SHOP OF HORRORS

little shop of horrors musical

Roślinki dają nam tlen, ustawiamy ich coraz więcej na swoich parapetach i w ogródkach, podlewamy, dbamy o nie, czasem nawet z nimi rozmawiamy. Rada od wieloletniego ogrodnika: pozwólcie roślinom skosztować kilka kropel Waszej krwi. Będą rosły jak na drożdżach :)

Musical Little Shop of Horrors w Polsce wystawiany był przez Teatr Proscenium na Scenie Relax (tu recenzja), tytuł ten dostępny jest także w formie filmu z dwoma różnymi zakończeniami.


BEETLEJUICE

beetlejuice musical

Ten musical również oferuje nam spotkanie z bardzo specyficzną rodziną w bardzo mrocznym domostwie. Po cmentarzu oprowadzi nas sam Beetlejuice, bioegzorcysta, czyli upiór wynajmowany przez duchy i zajmujący się zawodowo przepędzaniem śmiertelników.

Beetlejuice niebawem zawita do Teatru Syrena w Warszawie. Tytuł ten możecie zobaczyć także w wersji filmowej z 1988 roku wyreżyserowanej przez Tima Burtona.


CARRIE

carrie musical

Carrie to musical stworzony na podstawie książki Stephena Kinga, pisarza uważanego za mistrza grozy. Tytuł ten opowiada o nastolatce z umiejętnościami telekinezy, której samotnym życiem kieruje religijna matka. Gdy dziewczyna podczas szkolnego balu zostaje upokorzona przez rówieśników rozpętuje krwawą jatkę...

W jednym z odcinków specjalnych serialu Riverdale bohaterowie odgrywają ten tytuł w ramach corocznego szkolnego przedstawienia. 


Co dorzucisz do tego zestawienia?

Marta Dąbkowska

Prześlij komentarz

0 Komentarze