[FOTORELACJA] Kajko i Kokosz. Szkoła Latania. Musical w Teatrze Syrena [ZAPOWIEDŹ]

Kajko i Kokosz musical Teatr Syrena

11 września 2021 roku w Teatrze Syrena odbędzie się polska premiera musicalowej inscenizacji komiksu Janusza Christy pt. Kajko i Kokosz. Szkoła Latania. Tytuł ten stanowi świetną rozrywkę zarówno dla najmłodszych, którzy po raz pierwszy będą mogli zetknąć się z tymi postaciami czy z musicalem jako gatunkiem, jak i dla starszych odbiorców, którzy przeżyją wspaniałą, sentymentalną podróż do czasów swojej młodości.

Po Kapitanie Żbiku Teatr Syrena sięgnął po kolejne kultowe postacie znane chyba każdemu, kto urodził się w latach 70. i 80. – komiksy o Kajko i Kokoszu były jednymi z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych produktów tamtych czasów, a związanymi z nimi cytatami posługiwało się na podwórku tak, jak aktualnie młodzież używa fragmentów z filmów Marvela. Jest duża szansa, że moda ta wróci, a w roku 2021 Kajko i Kokosz przeżyją swoją drugą młodość – w lutym na platformę Netflix trafiła animacja o tym tytule, a już 11 września, w Warszawie, postacie te będzie można zobaczyć na żywo na deskach Teatru Syrena wraz z premierą Kajko i Kokosz. Szkoła Latania. Musical.

Kajko i Kokosz musical Teatr Syrena

W "Szkole latania" wątpiący w swoją siłę Łamignat otrzymuje od czarownicy Jagi rzekomo magiczną fujarkę i głęboko wierzy, że to właśnie dzięki jej dźwiękom może wywijać maczugą, by dalej łupić bogatych i wspierać biednych. Tymczasem Hegemon i jego zbójcerze chcą okraść i spalić Mirmiłowo. Kiedy w grodzie są Kajko i Kokosz, atak kończy się niepowodzeniem. Jednak Hegemon wpada na sprytny pomysł - podstępnie zaraża Mirmiła wizją latania. Kiedy kasztelan w towarzystwie Kajka i Kokosza wyrusza na Łysą Górę do Wyższej Szkoły Latania na Miotle, Hegemon szykuje się już do zdradzieckiego ataku...

Kajko i Kokosz dla wielu osób stanowią bardziej słowiańską wersję Asterixa i Obelixa. To woje pochodzący z serii komiksów Janusza Christy mieszkający w grodzie Mirmiła, walczący ze Zbójcerzami, których do Teatru Syrena sprowadził Jakub Szydłowski (reżysera i teksty piosenek) wraz z Marcinem Pieszczykiem i Marcinem Zawadą (adaptacja i scenariusz). Scena przypomina prawdziwy gród, któremu możemy przyglądać się zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz (scenografia Grzegorz Policiński), a utwory i ruch sceniczny dodają całości barw, śmieszą, ale i pozwalają wykazać się wokalistom (muzyka Jakub Lubowicz, choreografia Paulina Andrzejewska-Damięcka).

Kajko i Kokosz musical Teatr Syrena

Kajko i Kokosz otrzymali swój własny musical skierowany zarówno do najmłodszych, na których kolorowe stroje (kostiumy Anna Chadaj), bogata scenografia i wesołe, wpadające w ucho utwory na pewno zrobią ogromne wrażenie, jak i do starszych widzów, u których widok dwóch słowiańskich wojowników i kasztelana Mirmiłowa uruchomią lawinę wspomnień. Tytuł ten wydaje się być idealnym pomysłem na rodzinną wizytę w teatrze.

Podczas pokazu dla mediów Agnieszka Monika Walecka, dyrektorka Teatru Syrena oraz Jacek Mikołajczyk, zastępca dyrektorki ds. artystycznych, opowiedzieli także o najbliższych premierach. W lutym zobaczymy autorski musical o Stefanii Grodzieńskiej w reżyserii Joanny Drozdy, natomiast na kolejny sezon planowana jest premiera głośnego, broadwayowskiego tytułu Matylda, a także spektaklu, którego bohaterem będzie Ira Aldridge.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z konferencji prasowej 07.09.2021 r.

Agnieszka Monika Walecka Jacek Mikołajczyk
Jakub Szydłowski Kajko i Kokosz Musical Marek Grabiniok
Kajko i Kokosz Musical Piotr Siejka Kajko i Kokosz Musical Piotr Siejka
Kajko i Kokosz Musical Marek Grabiniok Kajko i Kokosz Musical Marek Grabiniok Piotr Siejka
Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena
Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena zdjęcia
Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann Beata Olga Kowalska Kajko i Kokosz Musical Kamil Zięba
Kajko i Kokosz Musical Kamil Zięba Kajko i Kokosz Musical Beatrycze Łukaszewska
Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann Beata Olga Kowalska Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann Kajko i Kokosz Musical Beata Olga Kowalska
Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann
Kajko i Kokosz Musical Beata Olga Kowalska Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann
Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann
Kajko i Kokosz Musical Marcin Wortmann Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena
Kajko i Kokosz Musical Michał Konarski Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena obsada Kajko i Kokosz Musical
Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena obsada Kajko i Kokosz Musical Michał Konarski
Kajko i Kokosz Musical Michał Konarski Kajko i Kokosz Musical Przemysław Glapiński
Kajko i Kokosz Musical Teatr Syrena obsada Kajko i Kokosz Musical Przemysław Glapiński

Marta Dąbkowska

Obsada:

Kajko: Marek Grabiniok

Kokosz: Piotr Siejka

Mirmił: Marcin Wortmann

Lubawa: Beata Olga Kowalska, Jolanta Litwin-Sarzyńska, Magdalena Placek-Boryń

Jaga: Beatrycze Łukaszewska

Łamignat: Kamil Zięba

Hegemon: Michał Konarski

Kapral: Przemysław Glapiński

Siłacz: Jacek Pluta

Oferma: Albert Osik

Strażnik: Agnieszka Rose

Karczmarka: Marta Walesiak-Łabędzka

 

Prześlij komentarz

0 Komentarze