Teatr Syrena wraca do gry! Zapowiedzi premier i koncertu Weroniki Bochat-Piotrowskiej || fotorelacja

Teatr Syrena

 Wszyscy wielbiciele musicali mają już po dziurki w nosie pandemii, która przed ów nosem zamknęła im drzwi teatrów. Długa przerwa pozwoliła twórcom na opracowanie strategii, dzięki którym aktorzy znowu będą mogli wrócić na scenę, a my na publikę. Rozpoczynamy nowy sezon, a Teatr Syrena zdradził nam, jak teraz będzie funkcjonował i jakie premiery szykuje na najbliższe miesiące.

8 września 2020 roku w Teatrze Syrena odbyła się konferencja prasowa, podczas której Monika Walecka (p.o. Dyrektora Teatru), Jacek Mikołajczyk (Dyrektor Artystyczny) i Tomasz Filipczak (Kierownik Muzyczny) przybliżyli nam wizję najbliższych miesięcy, które – przy zachowaniu bezpieczeństwa – będą niezwykle atrakcyjne i przepełnione musicalem. Bezpieczeństwo jednak najważniejsze, dlatego spektakle grane będą przy połowie publiczności i nieczynnej szatni, każdy widz ma obowiązek noszenia maseczki, poddania się badaniu temperatury oraz pozostawienia informacji kontaktowych. Więcej o nowych zasadach, w niezwykle dowcipny sposób, wyśpiewa Wam Agnieszka Rose w poniższym nagraniu:

Sezon rozpocznie koncert Weroniki Bochat-Piotrowskiej, młodej i zdolnej aktorki musicalowej znanej m.in. z roli Wednesday w Rodzinie Addamsów, czy Natalie w Next To Normal, a jej głos mogliście usłyszeć w polskim dubbingu tytułowej roli w filmie Vaiana. Recital ten przez krótki czas dostępny był na kanale YouTube Teatru Syrena, a teraz istnieje możliwość zobaczenia go na żywo. Artystce towarzyszyć będzie Michał Juraszek i Tomasz Filipczak, a w repertuarze Disney, Sondheim i Broadway. Koncert odbędzie się 11 września, a poniżej możecie przejrzeć galerię zdjęć wykonanych podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano fragment tego nadchodzącego wydarzenia.

Weronika Bochat-Piotrowska Teatr Syrena

Jeżeli chodzi o standardowe spektakle Syreny od września wraca Rock of Ages, Rodzina Addamsów i improwizowany cykl Morderca jest wśród nas, a od października Next To Normal. Również w październiku odbędzie się pożegnanie z tytułem Czarownice z Eastwick. W październiku premiera Syrenich Mądrości, projektu Agnieszki Rose dla najmłodszych, podczas którego muppety przedstawią  dzieciom zasady ekologii. Na rok 2021 planowany jest Grand Musical Hotel (scenariusz i reżyseria: Michał Walczak), czyli musicalowy serial, w którym post-pandemiczna Warszawa zostaje opanowana przez bezrobotnych aktorów oraz Zygmunt Waza Superstar (scenariusz i reżyseria: Jacek Mikołajczyk) – pop-musical poświęcony królowi Polski, Zygmuntowi III Wazie. Planowana premiera musicalu Matylda zostaje przeniesiona.

Monika Walecka Jacek Mikołajczyk Tomasz Filipczak Monika Walecka Jacek Mikołajczyk Tomasz Filipczak
Monika Walecka Jacek Mikołajczyk
Tomasz Filipczak 

Teatr Syrena od sezonu 2020/2021 stanie się również Warszawskim Centrum Musicalu, oferującym jednorazowe wydarzenia skupione wokół musicalu oraz zajmującym się działalnością popularyzatorską, edukacyjną, laboratoryjną i warsztatową. W jego ramach odbędą się: cykl koncerto-wykładów Jacka Mikołajczyka i Tomasza Filipczaka Showtime! Historie musicalowe, cykl internetowych filmów omawiających konkretny musical Historia musicalu w 5 minut, cykl krótkich musicali przygotowywanych na szybko i od zera w formie musicalowego start-upu Laboratorium musicalu, a także konferencje naukowe poświęcone musicalom i warsztaty master class dla profesjonalnych aktorów i tancerzy musicalowych. W październiku rozpocznie się również kolejna edycja warsztatów teatralnych dla dzieci.

Podczas pandemii Teatr Syrena przygotowywał recitale artystów związanych z tą placówką, które zagrane zostały do pustej publiki, jednak nagrane i udostępnione na kanale YouTube. Koncerty te przechodzą teraz z formatu online do offline i odbędą się na żywo. 27 listopada – Katarzyna Walczak, 9 października – Przemysław Glapiński, a już 11 września na scenie pojawi się Weronika Bochat-Piotrowska. Przedsmak tego koncertu na zdjęciach poniżej:

 
 Tomasz Filipczak
Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska
Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska
Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska
 Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska
Weronika Bochat-Piotrowska Tomasz Filipczak Weronika Bochat-Piotrowska Tomasz Filipczak
Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska
Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska 
Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska Tomasz Filipczak
Weronika Bochat-Piotrowska Weronika Bochat-Piotrowska

Marta Dąbkowska
Prześlij komentarz

0 Komentarze